• Výchovno-vzdelávací proces

• Výchovno-vzdelávací proces sa realizuje podľa nového štátneho vzdelávacieho programu, ktorý je zároveň najvyšším kurikulárnym dokumentom a novou záväznou normou pre predprimárne vzdelávanie. Školský vzdelávací program zohľadňuje vlastné ciele, poslanie a zameranie našej MŠ a odráža jej podmienky a postavenie v rámci jej lokality. Uplaňuje také štýly výchovno-vzdelávacej činnosti, ktoré pozitívne ovplyvňujú celkovú klímu a kultúru materskej školy. Najčastejšie uplatňovanými metódami je hra a zážitkové učenie.

Školský vzdelávací program našej MŠ je zameraný na rozvoj environmentálnej výchovy v zmysle rozvoja poznávacích, pretváracích a hodnotiacich postojov u detí. Názov školského vzdelávacieho programu Múdre hlávky,šikovné rúčky a dobré srdiečka, rozvíja dieťa v oblasti kognitívnej, perceptuálno-motorickej i sociálno-emocionálnej.  V predprimárnom vzdelávani  rešpektujeme rozdielne výchovno-vzdelávacie potreby detí i osobitosti učenia sa detí predškolského veku. Pri rozvíjaní elementárnych základov predčitateľskej, matematickej a prírodovednej gramotnosti zachovávame hravý charakter. Stimulujeme rozvoj tvorivého a kritického myslenia, podporujeme spoluprácu a kooperáciu detí. Individuálnym prístupom k deťom s odloženým plnením povinnej školskej dochádzky zvyšujeme úroveň ich pripravenosti na školu. Pedagogický prístup je založený na rešpektovaní a ochrane práv dieťaťa. Hlavným cieľom je vychovať z detí silné osobnosti, ktoré budú našej spoločnosti prínosom a budú schopné riadiť si svoj vlastný život a riešiť všetky životné situácie. Veríme, že v našej materskej škole deti prežívajú šťastné a radostné detsvo v kolektíve vrstovníkov, v príjemnej psychosociálnej klíme.