• Profil škôlky

•

Materská škola je samostatným právnym subjektom, jej zriaďovateľom je mesto Krompachy.V prevádzke je už viac ako tridsať rokov. Výchovno-vzdelávací proces prebieha v piatich triedach, ktoré slúžia ako herne a zároveň spálne pre odpoludňajší odpočinok detí. Prevádzka MŠ je  v čase od 6,15-15,30 hod. Súčasťou materskej školy je školská jedáleň. Situovanie budovy nám vytvára ideálne podmienky na poznávanie okolitej prírody, organizovanie turistických vychádzok v lokalitách Plejsy, Čarda, Líščí vrch a pod. Realizujeme každoročne pobyt školy v prírode pre päťročné deti, kde deti poznávajú v priamom kontakte zákonitosti prírody aj v iných lokalitách Slovenska. Materská škola spolupracuje s rôznymi inštitúciami v meste ako sú: základné školy, ZUŠ, CVČ-Prima, DOS, Mestská knižnica, Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Zúčastňujeme sa aktivít, kde sa deti zoznamujú s prácou hasičov, policajtov, záchrannej zdravotníckej služby. Neodmysliteľnou súčasťou je spolupráca s rodičmi detí formou rozhovorov, besiedok, osláv. Podrobnosti týkajúce sa prevádzky materskej školy sú upravené v Prevádzkovom poriadu školy a v Prevádzkovom poriadku školskej jedálne,  schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Spišskej Novej Vsi. Povinnosti a práva rodičov a detí sú upravené v školskom poriadku  ktorý je vyvesený v každej šatni príslušnej triedy. Školský poriadok je záväzný pre všetkých zákonných zástupcov detí a zamestnancov. Prevádzka materskej školy ako aj predprimárne vzdelávanie je vsúlade s platnou legislatívou.