• Profilácia materskej školy

•      Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie detí od troch do šiestich rokov a deťom s odložením plnenia povinnej školskej dochádzky. Podporuje osobnostný rozvoj v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektovej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti detí, utvára predpoklady pre ďalšie vzdelávanie. Materská škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie prestredníctvom vzdelávacieho programu ,,Múdre hlávky, dobré srdiečka a šikovné rúčky". Dieťa je subjektom výchovy a vzdelávania. Rešpektujú sa jeho individividuálne potreby a záujmy, má možnosť rozvíjať vlastnú tvorivosť. Vo výchovno-vzdelávacom procese sa uprednostňuje zážitkové učenie. Učenie prebieha na základe vlastnej motivácie a skúseností.

Vo zvýšenej miere sa zameriavame na enviromentálnu výchovu detí. Lokalita, v ktorej sa materská škola nachádza, nám umožňuje učiť sa o prírode a v prírode. Deti prírodu a jej zákonitosti v každom období pozorujú a objavujú. Vytvárajú si trvalé poznatky, učia sa chápať, že samé sú súčasťou prírody a vytvárajú si ochranárske postoje. Prostredníctvom aktivít v prírodnom prostredí si utvárajú aj pozitívny postoj k športu a vnímaním krás, ktoré príroda odhaľuje aj vzťah k umeniu. V priebehu školského roka absolvujeme množstvo turistických vychádzok do okolia: Líščí vrch, Čarda, Plejsy. Každoročne absolvujeme týždenný pobyt detí v prírode v rôzných lokalitách východného Slovenska.